Dossier
Financiën & begroting
Data en bronnen rond financiën & begroting in Noord-Beveland — over thema’s heen gebundeld.
Geen P&C-begroting (lasten, baten, schuldquote) in de open data; wel heffingen, WOZ en inkomenscijfers.
Overzicht
Mijn DossiersOpvallend
Noord-Beveland valt op door:
- Kerncijfers (CBS): 73 % onder het provinciaal gemiddelde van 30.228 inwoners
- Arbeidsmarkt (CBS): 73 % onder het provinciaal gemiddelde van 15.519
Indicatoren
Kerncijfers (CBS)
8.046 inw.; 3.991 hh; 4.868 won.; 94/km² (2025)
onder gem.: min 8.046 · gem 30.228 · max 55.653
WOZ (CBS)
323 × €1.000 (2025)
rond gem.: min 256 · gem 330,4 · max 445
Arbeidsmarkt (CBS)
1310 vestigingen (2025)
onder gem.: min 4.150 · gem 15.519 · max 27.270
Gemeentelijke heffingen (CBS)
€ 1.395/inwoner (2026)
Besteedbaar inkomen (CBS)
€ 56.900 (2024)
Besteedbaar inkomen, mediaan (CBS)
€ 48.200 (2024)
Gestandaardiseerd inkomen (CBS)
€ 40.700 (2024)
Indicatoren
| Kerncijfers (CBS) | Kerncijfers regio | Gemeente Noord-Beveland | 8.046 inw.; 3.991 hh; 4.868 won.; 94/km² | 2025 |
| WOZ (CBS) | Woningvoorraad & Prijzen | Gemeente Noord-Beveland | 323 × €1.000 | 2025 |
| Arbeidsmarkt (CBS) | Arbeidsmarkt & Vacatures | Gemeente Noord-Beveland | 1310 vestigingen | 2025 |
| Gemeentelijke heffingen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Noord-Beveland | € 1.395/inwoner | 2026 |
| OZB woningen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Noord-Beveland | Geen data (bijwerking) | — |
| OZB niet-woningen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Noord-Beveland | Geen data (bijwerking) | — |
| Rioolheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Noord-Beveland | Geen data (bijwerking) | — |
| Afvalstoffenheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Noord-Beveland | Geen data (bijwerking) | — |
| Parkeerheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Noord-Beveland | Geen data (bijwerking) | — |
| Toeristenbelasting (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Noord-Beveland | Geen data (bijwerking) | — |
| Secretarieleges (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Noord-Beveland | Geen data (bijwerking) | — |
| Leges wonen en bouwen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Noord-Beveland | Geen data (bijwerking) | — |
| Besteedbaar inkomen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Noord-Beveland | € 56.900 | 2024 |
| Besteedbaar inkomen, mediaan (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Noord-Beveland | € 48.200 | 2024 |
| Gestandaardiseerd inkomen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Noord-Beveland | € 40.700 | 2024 |